tr

Tendenze Moda
La televisione completamente dedicata alle tendenze moda

itenesfrdeptruarbgcazhcsdaeletfafihihuidiwjakoltlvmsnlnoplroskslsvthtrukvi

Enter in Tendenze Moda


Tendenze Moda : Bu bölümde tüm videoları ile gelecek sezon saç moda trendleri, en köklü İtalyan kuaför sektöründe tarafından atılan bulacaksınız. Gizli yaz için çoktur ama onlar geçmişte tarafından çok sevilen kahramanı dönüşü birleştirilmiştir: tutam, gözlerimizi örtülmesi için mükemmel ve gizemli bir aura verin. Fringe de Kuaför için kalibre, does değil geçmek bazı kümeleri ve gözünü geri çekilmelerini ücretsiz yaptı özgürlük yaptı ve yumuşak dalgalar veya bukleler tarafından zenginleştirilmiş bir akan durumunda özellikle dikkat çeken bir basit bir görünüm sağlamak kıvırcık saçlar için mükemmel bir bitiş dokunuş olduğunu. Gerçek moda trendleri bu yıl zaten kış aydan başlayarak birçok fethetti örgü ve başarısını reddetmek mukadder görünmüyor. Klasik bir en romantik bakmak için uyum sağlar ve onun baş toplama özellikle uzun bir süre için güzel tutmak için tüm püf noktaları öğretin kuaförün deneyimli eller tarafından gerçekleştirilen son derece etkili arkasında bir topuz olarak takılabilir. TV\'de gördüm çok güzel bir eğilim kısa saçlar için vazgeçilmez bir tutkudur. Kısa yolları, bilirsin, pratik ama hiçbiri az gelişmiş Eğer doğru şekilde yapılır. Sıcak aylarda saç moda trendi saç modelleri 1980\'lerde anımsatan ve yüzünü ile beklenmeyen kadınlık çerçeveleme ile kısa bobs zaferi görür. Çok popüler eğilimidir pixie saç kesimi için güvenilen Kuaför saç modeli seçilmiş yüzünü şekle uygun olduğundan emin olun böylece deneme önce alınmalı. Ayrıca doğru şekilde saç sağlık bakmak ve güneş bile korkunç meydan ve kum doğru sprint ile yüzleşmeye hazırlamak için saç ürünleri bulabilirsiniz.

Encyclopaedic hair website

Tendenze Moda capelli Tendenze Moda acconciature Tendenze Moda estetica Tendenze Moda moda-capelli Tendenze Moda salute Tendenze Moda parrucchieri

Tendenze Moda - Hairdressers hair health care in the salons of beauty and aesthetics, with hair style for fashion photos and sales of hair-hair care products.

Sections of Interest

Tendenze Moda, hairdressers, hair, health, beauty salons, hair fashion photos, hairstyles, aesthetics, for sale, chat hair, hair loss treatment, hair loss, balayages, meches, shatush, deja-vu, Tendenze Moda, riviste per parrucchieri, novità parrucchieri, ultime notizie parrucchieri, rivista Estetica, studio, griffe, tendenza, queen, you, cabeleireros.
Tendenze Moda, prince, hair styles, toni&guy, ah alternative, remixes, lh la horquilla, vidaestetica, tocado, hombre, tophairstylist.
Tendenze Moda, news by beautybazar, news, ihf, hair dreams, lnenail, styling, salon, hair, hairworld, bqmagazine.
Tendenze Moda, bqtrends, cosmetics russia, hair!s, modern, intercoiffure, beautybazar, cube, cube smart, cube 3 solo moda, cubo foto moda capelli.
Tendenze Moda, novità capelli, giornali capelli, tendenze moda, i migliori parrucchieri, notizie show parrucchieri, periodici acconciatori, notizie capelli, elenchi indirizzi parrucchieri, giornali parrucchieri, giornale acconciature.
Tendenze Moda, riviste pettinature, rivista foto tagli capelli, cerca lavoro parrucchieri, fotografie capelli, punti vendita parrucchieri, rivista gossip parrucchieri, giornale tendenze moda, rivista moda capelli, book libri, periodico moda.
Tendenze Moda, magazine tagli moda, parrucchieri, estetica, bellezza, sito ufficiale, novità, capelli, made in italy

Gossip & News

20 Jun 19

Lesley Fuller, Malakey Fajloun, Vicky Leihn, Monica Broadley, Leena Pun, Ainsley Winnell

 

This stunning bridal collection captures the elegance and beauty of a modern day bride with exquisite lace designs. The soft yet striking palette of white, grey and red highlights the excitement and wonder of a bride’s wedding day.

Collection: Romance
Ph: Jason Lau
Make-up: Elisa Fonseca
Styling: Luxe Robes

hair-collections

19 Jun 19

Luc Vincent, Sophie Tessier La Rousse, Stephane Scotto Di Cesare

 

Ph: Alain Comtois
Make-up: Vanessa Ortiz
Stylist: Anne Sophie Gadbois

hair-collections

19 Jun 19

Jonny Engstrom

 

Collection: Redux

hair-collections

18 Jun 19

Laurent Decreton

 

In his Blossom collection the hairstylist fuses street hairstyles with the Paris runway looks. Choppy bobs, Japanese braiding techniques and the cool-girl curly hairstyles. Blossom is a hair story with a fresh modern feel, the hair literally blossoms on each picture. Inspired by what Laurent sees on the streets during his many travels he has effortless translated all influences such as unique colors, textures and movement into this collection. The hair colors of this Blossom collection are as bold as the used haircuts. Fiery red is the the trend color for this spring/summer, combined with a bob cut or a mid-length haircut the color really blossoms. For the guys the grunge street style with medium to long hair has been upgraded with a slick touch.

Collection: Blossom
Ph: Giel Domen
Make-up: Natacha Maillard
Stylist: Lieve Gerrits

hair-collections

18 Jun 19

Adria Regadera, Víctor Gutierrez, Adolfo Vicente and David Fernandez

 

Lives that cross at one point, the crossroads of the hair salon. A point of confluence where people from all backgrounds and styles leave feeling happier than when they first entered.

Collection: Lives
Ph: Javier Avila
Make-up: Rodelas
Art Director: David Rodelas

hair-collectionsEnter in Tendenze Moda